Top Farms Nasiona Artykuły Stan uprawy pszenicy LG JUTTA z 2 lipca 2018
2 lipca 2018

Stan uprawy pszenicy LG JUTTA z 2 lipca 2018

lg jutta

Odmiana: LG JUTTA
Miejsce: woj. dolnośląskie, powiat złotoryjski
Klasa gleby: IVa
Obsada roślin na m2: 320
Norma wysiewu: 120 kg/ha

Pszenica ozima odmiany LG JUTTA została wysiana 19 września 2017 roku we wsi Wojcieszyn na stanowisku po rzepaku. Aktualnie, rośliny znajdują się w fazie dojrzewania BBCH 83 do 87.

Wiosenne nawożenie

Jesienią wraz z siewem przeprowadzono nawożenie Polifoską 6 w ilości 200 kg/ha, a początkiem października zabieg herbicydowy. Wiosenne nawożenie zostało wykonane na początku marca z użyciem Polifoski 6 – 250 kg/ha.

Drugie nawożenie przeprowadzono w kwietniu, stosując saletrę amonową w dawce 300 kg/ha. W tym miesiącu wykonano również zabieg regulacji, zabieg fungicydowy oraz dokarmianie nawozami dolistnymi YaraVita Zboże – 2 l/ha i siarczanem magnezu w ilości 3 kg/ha. W połowie maja przeprowadzono kolejny zabieg fungicydowy, mający na celu ochronę liścia flagowego oraz ponownie dokarmiono rośliny nawozami dolistnymi Yara. Końcem maja wykonano zabieg insekcydowy na mszyce i skrzypionkę.

Łan wolny od chwastów

Obecnie, jak można zauważyć na zdjęciach, rośliny są zdrowe, a ich system korzeniowy prawidłowo rozwinięty. Łan jest wolny od chwastów.

W maju spadło około 30 l deszczu, podobne opady były w czerwcu. Odmiana dobrze sobie radzi w warunkach niedoboru wody. Pszenica wytworzyła średnio 9 pięterek w kłosie, co daje około 60 ziarniaków. W wyniku suszy pszenica odrzuciła pędy boczne, pozostało po około trzech kłosów wypełnionych ziarnem.

Śledź z nami rozwój pszenicy LG Jutta, zobacz jaki był jej stan podczas ostatniej wizyty – 8 maja.