Top Farms Nasiona Platinum Seeds

Program nasienny Platinum Seeds

Przedstawiamy Państwu

program nasienny Platinum Seeds

, na który składa się kolekcja odmian zbóż czołowych  hodowli  zagranicznych przygotowanych na polach i w technologii Top Farms oraz optymalnie dobrany program ochrony roślin firmy Syngenta Polska Sp. z o.o. wraz z programem nawożenia autorstwa ADOB.

Celem programu jest zwiększenie wydajności produkcji polowej,  poprzez stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego najwyższej jakości wraz z odpowiednio dopasowaną technologią ochrony roślin i nawożenia.

Firmy Top Farms Agro, Syngenta oraz ADOB połączyły swoje doświadczenia, aby dostarczyć nowocześniejsze rozwiązania dla polskiego rolnictwa.

Syngenta Polska             

Nasiona najwyższej jakości + sprawdzona zaprawa Vibrance Star = gwarancja sukcesu.

Wsparcie firmy Syngenta

Syngenta, to nie tylko dostawca sprawdzonych i skutecznych produktów do zaprawiania nasion, ale również solidny partner w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Syngenta posiada kilkanaście instytutów badawczych, których celem jest wsparcie firm nasiennych. W ramach sieci Syngenta Seedcare Institute zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów dąży do doskonałości w dostarczaniu najlepszych w swojej klasie usług dla klientów w zakresie aplikacji zapraw nasiennych. Efektem tej współpracy są najlepsze nasiona od firmy Top Farms Agro, skutecznie chronione przez zaprawę Vibrance Star.

Jarosław Lustig
Crop Field Expert Seedcare
Syngenta Polska sp. z o.o.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

program nazwożenia zbóż adob

W intensywnej uprawie zbóż właściwe nawożenie mikroelementami jest istotnym czynnikiem podnoszącym plon i zwiększającym jego jakość.

ADOB rekomenduje program nawożenia oparty na wieloskładnikowych nawozach Basfoliar® 2.0 i mikroelementowych nawozach ADOB®.

Jesienią rekomendujemy zastosować Basfoliar® 2.0 12-4-6+S (5l/ha) wraz z nawozami ADOB® 2.0 Mn (1l/ha), ADOB® 2.0 Cu IDHA (0,5l/ha) i ADOB® 2.0 Mo (0,1 l/ha). Takie nawożenie zapewnia roślinom optymalny rozwój na jesień, zwiększa produkcję cukrów i białek, przyczyniając się do lepszej zimotrwałości roślin.

Do nawożenia wiosennego zalecamy 2-3 krotne zastosowanie wieloskładnikowego, zawierającego duże ilości magnezu, nawozu Basfoliar® 2.0 36 Extra w dawce 4l/ha. Niezbędne jest także nawożenie mikroelementami, takimi jak:

  • miedź – ADOB® 2.0 Cu IDHA (1l/ha),
  • mangan – ADOB® 2.0 Mn (1,5l/ha),
  • cynk – ADOB® 2.0 Zn IDHA (1kg/ha),
  • żelazo – ADOB® Fe IDHA (0,5l/ha),
  • bor – ADOB® Bor (0,3 l/ha).

Na stanowiskach o niskiej zawartości fosforu, potasu lub siarki technologia może zostać uzupełniona zastosowaniem nawozu ADOB® PK i ADOB® Siarka. Mikroelementy w nawozach ADOB (poza borem i molibdenem) są schelatowane nowoczesnym, biodegradowalnym czynnikiem IDHA, dzięki czemu są łatwo i szybko dostępne dla roślin. Innowacyjna technologia 2.0 poprawia przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny i zwiększa efektywność działania nawozów.

 

Agnieszka Dworczak-Jakubowska
Syngenta

 

Jednym z owoców naszej współpracy jest założony 7 lat temu program Platinum Seeds. Jego główną ideą było zwiększanie wydajności produkcji polowej. Przetestowane przez Top Farms Agro odmiany zagranicznych hodowców zaprawione wysokiej jakości zaprawą, wraz z rekomendacją dopasowanego programu ochrony Syngenta spotkały się z dużym zainteresowaniem rolników, co jest naszym wspólnym sukcesem.

 

Błażej Chudziński
Adob

 

Program Platinum Seeds w znaczący sposób ułatwia rolnikowi uprawę polową, proponując dedykowane technologie do wyłącznie najlepszych odmian z zagranicznych hodowli. Korzystając z autorskich rozwiązań ochrony roślin i nawożenia dolistnego ADOB, sukces rolnika jest na wyciągnięcie ręki!