Top Farms Nasiona Artykuły Susza na Dolnym Śląsku!
19 września 2018

Susza na Dolnym Śląsku!

susza rolnicza

Na Dolnym Śląsku nadal panuje susza rolnicza, która utrudnia prace polowe. Mimo to rolnicy sieją już w tym tygodniu jęczmień, żyto i  pszenżyto ozime ze względu na prawidłowy termin siewu, który przypada na połowę września.

Prace widać też na polach, gdzie w następnym tygodniu będzie zaczynał się już siew pszenicy, której optymalny termin siewu przypada na ostatnią dekadą miesiąca września.

Monitoring na plantacjach rzepaku

Na plantacjach rzepaku rolnicy zmuszeni są do codziennego monitoringu swoich pól. W całym rejonie widać  dość mocne wschody, niektóre rzepaki mają już po kilka liści, niestety pojawiły się szkodniki, przez co wykonywane są już zabiegi ochronne zabezpieczające  rzepak przed presją szkodników.

Przygotowania do siewu pszenicy

Widać również  intensywne prace przy zbiorach kukurydzy, które są już mocno zawansowane. Pozwoli to wszystkim rolnikom na szybkie  przygotowanie stanowiska pod siew pszenicy ozimej.

W dystrybucjach zaczyna już brakować materiału siewnego, kończą się Topowe odmiany pszenic. Ci rolnicy, którzy będą czekać do ostatniej chwili z wyborem, będą zmuszeni do siewu odmian  spoza czołówki  zbóż ozimych zalecanych przez COBORU.