Top Farms Nasiona Artykuły Stan uprawy pszenżyta Gringo z 24 maja 2018
24 maja 2018

Stan uprawy pszenżyta Gringo z 24 maja 2018

pszenżyto gringo

Odmiana: Gringo
Miejsce: województwo dolnośląskie, powiat głogowski
Klasa gleby: V
Norma wysiewu: 180 kg/ha

Pszenżyto ozime odmiany Gringo zostało wysiane 22 września 2017 roku we wsi Skidniów w gminie Kotla. Obecnie, znajduje się w fazie rozwojowej BBCH 69, tj. koniec fazy kwitnienia.

Widoczne zaschnięte pylniki

Jak można zaobserwować na zdjęciach, wszystkie kłoski zakończyły już kwitnienie, a gdzieniegdzie widoczne są zaschnięte pylniki.

Jesienią wykonano nawożenie posypowe Polifoską 8. Pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie zabiegu herbicydowego, przez co został on wykonany dopiero w połowie kwietnia. Wiosną przeprowadzono nawożenie Saletrą amonową 34% N w dawce 350 kg/ha.

Ponadto, wykonano zabieg regulacji wzrostu, zabieg fungicydowy T2 oraz dokarmianie nawozami dolistnymi ADOB z użyciem Basfoliar 36 w dawce 10l/ha oraz OSD Zboże – 2kg/ha.

Prawidłowo rozwinięty system korzeniowy

Obecnie, jak można zauważyć na zdjęciach, rośliny są zdrowe. System korzeniowym jest prawidłowo rozwinięty, a łan wolny od chwastów.

Na dzień dzisiejszy uprawie zagraża susza, w maju spadło zaledwie 10l wody.

Obserwuj z nami, jak rozwija się Gringo w tym sezonie. Zobacz, jaki był stan tego pszenżyta w fazie BBCH 51.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.