Top Farms Nasiona Artykuły Dostępność materiału siewnego w firmie Top Farms Nasiona
8 października 2018

Dostępność materiału siewnego w firmie Top Farms Nasiona

Rolnicy powinni spieszyć się z zakupem materiału siewnego. Jak poinformował dyrektor handlowy Łukasz Kostyk – Topowe odmiany już się sprzedały. W tym momencie są jeszcze dostępne w szerokiej sieci dystrybucji 2 duże odmiany, które celowo zasialiśmy w większej ilości, pod potrzeby rolników na opóźnione siewy. Czyli HONDIA i OSTROGA– dwie najważniejsze pszenice, którymi jesteśmy w stanie zadowolić rolników, którzy nie zdążyli z siewami w terminie agrotechnicznym, lub zdecydują się na siewy po burakach, kukurydzy czy przeoranych rzepakach.

Przeczytaj także: Dlaczego warto kupić kwalifikowany materiał siewny?

Materiał siewny najwyższej jakości

Materiał siewny przez firmę Top Farms Nasiona produkowany jest z największą starannością. Nasiona wyróżnia bardzo wysoka zdrowotność i jakość. Firma pod uprawę plantacji nasiennych, wybiera tylko i wyłącznie pola, na których wcześniej uprawiane były rośliny dwuliścienne takie jak:

  • rzepak,
  • ziemniaki,
  • buraki,
  • rośliny motylkowe.

W związku z tym, unikamy ryzyka porażenia roślin przez fuzariozy, które występują na stanowiskach po kukurydzy. Dodatkowo materiał bazowy zaprawiany jest zaprawami insektycydowymi w celu ograniczenia porażenia roślin wirusami, które są przenoszone przez mszyce. Proces zaprawiania materiału siewnego reguluje specjalna porcjowa zaprawiarka. W trakcie całej wegetacji, specjaliści doglądają plantacji i na bieżąco podejmują decyzję odnośnie wykonania zabiegów fungicydowych, nawożenia i dokarmiania roślin mikroelementami.

Przy zakupie kwalifikowanego materiału siewnego rolnik otrzymuje nasiona zbóż o niezwykle wysokich parametrach jakościowych. Jakość zaczyna się na polu i dopiero wysokiej jakości surowiec poprzez skomplikowany proces czyszczenia i zaprawiania można zamienić w najwyższej jakości materiał siewny – dodaje Łukasz Kostyk