Top Farms Nasiona Artykuły Jaka jest wartość rynku nasion?
11 października 2018

Jaka jest wartość rynku nasion?

wartość rynku nasion

Z roku na rok wartość światowego rynku handlu nasionami rośnie, szacuje się że do 2020 roku globalny rynek nasienny będzie wart 92,8 mld USD. Jest to więc ogromny rynek, który osiąga dynamiczne wzrosty. Jak działa rynek nasienny?
Na przemysł nasienny składa się hodowla roślin, nasiennictwo, zaplecze naukowe, ocena odmian, ocena nasion oraz instytucje ubezpieczające. W ostatnich latach, przemysł ten przekształca się w tak zwany przemysł o życiu. Pojęcie to dotyczy przemysłu, którego głównym celem jest zagwarantowanie wysoki poziom i bezpieczeństwo życia.

Hodowla roślin jest głównym motorem przyrostu plonów i produkcji rolnej, natomiast znaczenie nasion , które stanowią początek procesu produkcji żywności, ma wpływ na rozwój rynków
nasiennych. Szacuje się, że roczny przyrost wartości globalnego rynku nasion wynosi około 9,4%. Wzrost ten powoduje z kolei zwiększenie konkurencji na rynkach narodowych i lokalnych.

Artykuł pochodzi z cyklu redakcyjnego publikowanego na agrofakt.pl, który powstał w oparciu o raport nasienny Top Farms Agro, przedstawionego podczas ogólnopolskiej konferencji nasiennej 10 sierpnia 2018. Pełny tekst znajdziesz tu.