Top Farms Nasiona Artykuły Jaki jest czas dostawy na zamówiony wcześniej materiał siewny?
12 października 2018

Jaki jest czas dostawy na zamówiony wcześniej materiał siewny?

materiał siewny

Zdrowotność każdej plantacji nasiennej to nie tylko stosowanie zabiegów chemicznymi środkami ochrony roślin przez rolników. To w dużej mierze odpowiednio przygotowany materiał siewny. Kwalifikowany materiał siewny to przede wszystkim wyrównane partie nasion i zdrowe siewki. To również wysoka zdrowotność, oznaczająca mniejsze ryzyko wystąpienia chorób w trakcie wegetacji. Materiał kwalifikowany to także zdecydowanie lepsze parametry jakościowe ziarna.

Przeczytaj również: Dlaczego warto kupić kwalifikowany materiał siewny?

Materiał siewny – etykieta

Przy zakupie materiału siewnego warto zwrócić uwagę na etykietę. Każde opakowanie zawierać powinno etykietę, na której znajdują się informacje o gatunku, odmianie, kategorii/stopniu kwalifikacji. Ważny jest również numer partii. Firma Top Farms Nasiona, jako producent kwalifikowanego materiału siewnego dba o to, aby dzięki nowoczesnym technologiom produkcji uzyskiwać materiał siewny najwyższej jakości. Czas dostawy materiału siewnego zależy od jego dostępności w danym momencie.

Czas dostawy kwalifikatu

Przy zakupie kwalifikowanego materiału siewnego duże znaczenie dla rolnika odgrywa również czas jego dostawy. Jak informuje dyrektor handlowy Top Farms Nasiona, Łukasz Kostyk – jesteśmy producentem materiału siewnego, który produkuje i sprzedaje go do dystrybucji. Jeśli zamówienie od dystrybucji do nas wpływa, to na dzień dzisiejszy około 2-3 dni roboczych potrzebujemy na realizację – to jest czas dostawy. Czas dostawy kwalifikowanego materiału siewnego do kontrahenta jest więc bardzo krótki.