Top Farms Nasiona Platinum Seeds

Program nasienny Platinum Seeds

Przedstawiamy Państwu

program nasienny Platinum Seeds

, na który składa się kolekcja odmian zbóż czołowych  hodowli  zagranicznych przygotowanych na polach i w technologii Top Farms oraz optymalnie dobrany program ochrony roślin firmy Syngenta Polska Sp. z o.o. wraz z programem nawożenia autorstwa ADOB.

Celem programu jest zwiększenie wydajności produkcji polowej,  poprzez stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego najwyższej jakości wraz z odpowiednio dopasowaną technologią ochrony roślin i nawożenia.

Firmy Top farms Agro, Syngenta oraz ADOB połączyły swoje doświadczenia, aby dostarczyć nowocześniejsze rozwiązania dla polskiego rolnictwa.

Syngenta Polskacelest trio

Nasiona najwyższej jakości + sprawdzona zaprawa Celest Trio 060 FS = gwarancja sukcesu.

A to wszystko potwierdzone jedynym w Polsce certyfikatem SeedGuard w zbożach!

Firma Syngenta posiada na polskim rynku jedyną w swoim rodzaju zaprawę zbożową dedykowaną dla przemysłu nasiennego – Celest Trio 060 FS. Jest to zaprawa o unikatowym spektrum zwalczanych chorób. Slogan reklamowy produktu głosi: „Jedna zaprawa – wszystkie kwalifikaty” – i tak właśnie jest. Zaprawa może być stosowana w pszenicy oraz jęczmieniu, zarówno w oziminach, jak i w zbożach jarych. Dodatkowo w rejestracji posiada również pszenżyto ozime i żyto ozime.

Niezwykłą zaletą tej zaprawy jest to, iż cechuje się niesamowitą skutecznością. Trzy substancje aktywne (Fludioksonil, Difenokonazol, Tebukonazol) zawarte w Celest Trio dobrane są w taki sposób, aby działały powierzchniowo czynnie i wgłębnie. Fludioksonil, wchodzący w skład zaprawy Celest Trio 060 FS, jest substancją, która nie tylko zwalcza choroby, znajdujące się na powierzchni i wewnątrz ziarnika, tworzy barierę wokół niego, która zabezpiecza młodą siewkę przed infekcją odglebową.

Formula–M zapewnia doskonałe i trwałe pokrycie ziarniaków.

Nowa jakość

Firma Top Farms Agro dysponuje wysokiej jakości sprzętem do zaprawiania nasion, dzięki czemu proces zaprawiania przebiega szybko i sprawnie. Odpowiednia ilość zaprawy trafia na ziarniaki, a dzięki Formule-M, która wchodzi w skład zaprawy Celest Trio 060 FS, wybarwienie poszczególnych ziarniaków oraz przyleganie zaprawy do ziarna jest niemal idealne.

System jakości zaprawianych nasion

Top Farms Agro jako pierwsza firma w Polsce wprowadza certyfikat jakości SeedGuard. Nasiona zaprawiane według tego certyfikatu cechują się sprawdzoną jakością zaprawiania, zarówno jeśli chodzi o zawartość substancji aktywnej na ziarnie, jak i poziom uwalnianego pyłu w teście Heubacha.

Wsparcie firmy Syngenta

Syngenta, to nie tylko dostawca sprawdzonych i skutecznych produktów do zaprawiania nasion, ale również solidny partner w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Syngenta posiada kilkanaście instytutów badawczych, których celem jest wsparcie firm nasiennych. W ramach sieci Syngenta Seedcare Institute zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów dąży do doskonałości w dostarczaniu najlepszych w swojej klasie usług dla klientów w zakresie aplikacji zapraw nasiennych. Efektem tej współpracy są najlepsze nasiona od firmy Top Farms Agro, skutecznie chronione przez zaprawę Celest Trio 060 FS.

Jarosław Lustig
Crop Field Expert Seedcare
Syngenta Polska sp. z o.o.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

program nazwożenia zbóż adob

W intensywnej uprawie zbóż właściwe nawożenie mikroelementami jest istotnym czynnikiem podnoszącym plon i zwiększającym jego jakość.

ADOB rekomenduje program nawożenia oparty na wieloskładnikowych nawozach Basfoliar® 2.0 i mikroelementowych nawozach ADOB®.

Jesienią rekomendujemy zastosować Basfoliar® 2.0 12-4-6+S (5l/ha) wraz z nawozami ADOB® 2.0 Mn (1l/ha), ADOB® 2.0 Cu IDHA (0,5l/ha) i ADOB® 2.0 Mo (0,1 l/ha). Takie nawożenie zapewnia roślinom optymalny rozwój na jesień, zwiększa produkcję cukrów i białek, przyczyniając się do lepszej zimotrwałości roślin.

Do nawożenia wiosennego zalecamy 2-3 krotne zastosowanie wieloskładnikowego, zawierającego duże ilości magnezu, nawozu Basfoliar® 2.0 36 Extra w dawce 4l/ha. Niezbędne jest także nawożenie mikroelementami, takimi jak:

  • miedź – ADOB® 2.0 Cu IDHA (1l/ha),
  • mangan – ADOB® 2.0 Mn (1,5l/ha),
  • cynk – ADOB® 2.0 Zn IDHA (1kg/ha),
  • żelazo – ADOB® Fe IDHA (0,5l/ha),
  • bor – ADOB® Bor (0,3 l/ha).

Na stanowiskach o niskiej zawartości fosforu, potasu lub siarki technologia może zostać uzupełniona zastosowaniem nawozu ADOB® PK i ADOB® Siarka. Mikroelementy w nawozach ADOB (poza borem i molibdenem) są schelatowane nowoczesnym, biodegradowalnym czynnikiem IDHA, dzięki czemu są łatwo i szybko dostępne dla roślin. Innowacyjna technologia 2.0 poprawia przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny i zwiększa efektywność działania nawozów.

 

Agnieszka Dworczak-Jakubowska
Syngenta

 

Jednym z owoców naszej współpracy jest założony 7 lat temu program Platinum Seeds. Jego główną ideą było zwiększanie wydajności produkcji polowej. Przetestowane przez Top Farms Agro odmiany zagranicznych hodowców zaprawione wysokiej jakości zaprawą, wraz z rekomendacją dopasowanego programu ochrony Syngenta spotkały się z dużym zainteresowaniem rolników, co jest naszym wspólnym sukcesem.

 

Błażej Chudziński
Adob

 

Program Platinum Seeds w znaczący sposób ułatwia rolnikowi uprawę polową, proponując dedykowane technologie do wyłącznie najlepszych odmian z zagranicznych hodowli. Korzystając z autorskich rozwiązań ochrony roślin i nawożenia dolistnego ADOB, sukces rolnika jest na wyciągnięcie ręki!